LASEROWE ZAMYKANIE NACZYNEK

Pękające naczynka to problem przede wszystkim estetyczny. Jego źródłem są pękające naczynka włosowate pod skórą, które ulegają rozszerzeniu. W rezultacie skóra staje się zaczerwieniona. Problem pękających naczynek w sposób szczególny dotyka osoby o jasnej karnacji, która dodatkowo podkreśla widoczność naczynek.

Leczenie pękających naczynek jest skoncentrowane na ich zamykaniu. Najczęściej wykorzystywaną obecnie technologią zamykania naczynek jest zamykanie laserowe.

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek polega na podgrzaniu krwi w rozszerzonym naczynku do takiej temperatury, która spowoduje obkurczenie się jego ścianek i zamknięcie. Zamknięcie naczynka ma charakter trwały, co oznacza że poprawnie zamknięte naczynko nie ulega regeneracji.

Przed rozpoczęciem zabiegu ocenie poddaje się średnicę, kolor oraz ilość przebarwień widocznych przez naskórek. Na tej podstawie urządzenie medyczne dobiera parametry pracy, m.in. długość promienia oraz wysokość energii. Energia emitowana przez promieniowanie laserowe jest pochłaniania przez hemoglobinę. W ten sposób krew zostaje podgrzana, niszcząc od środka ścianki naczynka krwionośnego. Tak zniszczone naczynko zostaje po czasie samoczynnie usunięte z organizmu.

Laserowe zamykanie naczynek w klinice urody

Wskazania do laserowego zamykania naczynek

Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są obecne w skórze właściwej wyraźnie rozszerzone na trwałe naczynka krwionośne widoczne przez naskórek. Rozszerzone naczynka mogą łączyć się i tworzyć struktury dużych rozmiarów. W takich przypadkach, zwłaszcza jeśli zmiany obejmują twarz, zaleca się zastosowanie technologii laserowej. Wynika to z możliwości uzyskania wysokiej skuteczności zabiegu, przy jednoczesnym ograniczeniu ingerencji w ciało do minimum.

Mimo niskiej ingerencyjności procedury, po laserowym zamykaniu naczynek nie należy wystawiać twarzy na promienie UV, nie wolno również intensywnie ćwiczyć ani korzystać z sauny. Nie zaleca się także nakładania makijażu w miejscach, w których zostały zamknięte naczynka.

W jakich obszarach najczęściej przeprowadza się zabieg?

Zabiegowi zamykania naczynek najczęściej poddawana jest twarz. Wynika to przede wszystkim ze względów estetycznych. Zamykanie naczynek na twarzy czy nosie pozwala zredukować obszary zaczerwienienia, tym samym wpływając na estetykę opracowywanego obszaru.

Zabieg laserowy jest dedykowany zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Warto bowiem pamiętać, że problem pękających naczynek nie jest uwarunkowany płciowo. U jego podłoża mogą leżeć:

  • uwarunkowania genetyczne,
  • niektóre choroby,
  • niektóre składniki diety,
  • ekspozycja na określone warunki atmosferyczne – temperaturę, promieniowanie słoneczne, wiatr.

Zamykanie naczynek – Warszawa

Usługi związane z zamykaniem naczynek kierujemy do mieszkańców miasta Warszawa i okolicy. Nasza oferta obejmuje laserowe zamykanie naczynek na twarzy i zamykanie naczynek na nosie.

Korzystamy z dedykowanych technologii medycznych, co przekłada się na bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów. W razie pytań lub wątpliwości Eksperci Beatuy Duty pozostają do dyspozycji.