USUWANIE TATUAŻU

Tatuaż jest narażony na oddziaływanie wielu czynników, które z czasem wpływają na jego estetykę. To może prowadzić do chęci lub potrzeby jego usunięcia. Usuwanie tatuażu to zabieg odnoszący się do usuwania klasycznych tatuaży wykonywanych przez wprowadzenie tuszu w głębokie warstwy skóry.

Możliwość usunięcia tatuażu nie jest taka sama w przypadku każdego wzoru i zależy m.in. od:

  • rozległości wzoru,
  • kolorów barwnika,
  • miejsca wykonania.

Metody usuwania tatuażu

Tatuaże permanentne usuwa się przy pomocy różnych metod. Większość z nich wykazuje dużą skuteczność w przypadku małych wzorów. To usuwanie dużych tatuaży stanowi wyzwanie.

Tradycyjną metodą usuwania tatuaży jest zabieg chirurgiczny, który polega na usunięciu skóry wraz z rysunkiem. Zabieg ten charakteryzuje się wysoką inwazyjnością w ciało i pozostawia po sobie blizny, dlatego obecnie jest coraz rzadziej stosowany. Jego miejsce zajmuje metoda laserowa. To obecnie najpopularniejszy sposób na usunięcie tatuażu. Zabieg wymaga wielokrotnego naświetlania, co wiąże się z rozciągnięciem procedury w czasie, jest jednak o wiele mniej inwazyjny niż zabieg chirurgiczny. Jednak jeśli zdecydujemy się na zabieg chirurgicznego usuwanie tatuażu, to możliwe jest laserowe usunięcie blizny po procedurze.

Laserowe usuwanie tatuażu w klinice urody

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

W celu usunięcia tatuażu wykorzystuje się różne działanie laserów. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie pożądanej skuteczności w stosunku do usuwania konkretnych pigmentów obecnych w barwnikach. Profesjonalny zabieg zakłada więc dobór lasera do specyfiki usuwanego wzoru, przede wszystkim koloru tatuażu.

Metoda polega na emisji impulsów, które rozbijają cząsteczki pigmentu i prowadzą do rozjaśnienia tatuażu podczas kolejnych sesji. Ilość sesji jest uzależniona od czynników, takich jak:

  • kolor tatuażu,
  • rozmiar wzoru,
  • głębokość wprowadzenia pigmentu w skórę.

Nie bez znaczenia dla skuteczności procedury jest obszar, w którym pigment został wprowadzony.

Przebieg zabiegu

Zabieg laserowy przeprowadza się w znieczuleniu. Może ono obejmować schłodzenie skóry albo aplikację kremu znieczulającego. Podczas zabiegu wiązka lasera uderza w powierzchnię rysunku. To prowadzi do uszkodzenia struktury naskórka, czemu towarzyszy lekki dyskomfort, który w zależności do indywidualnego odczuwania może być odczuwany jako ból.

Pojedynczy zabieg nie usuwa tatuażu. Konieczne jest przeprowadzenie od kilku do kilkunastu zabiegów wykonywanych w odstępie od 3 do 4 tygodni czasu.

Usuwanie tatuażu – Warszawa

Usługi związane z usuwaniem tatuaży kierujemy do mieszkańców miasta Warszawa i okolicznych miejscowości.

W Klinice Beatuy Duty korzystamy z dedykowanych technologii medycznych, co przekłada się na bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów. W razie pytań lub wątpliwości nasi Eksperci pozostają do dyspozycji.